Na ile naturalna jest trawka ?

Posted: 30 stycznia, 2012 in Zdrowie i Odżywianie
Tagi: , , , , , , , ,

  Lakier do włosów, aby trawka bardziej błyszczała, TALK, PIASEK, SPROSZKOWANY OŁÓW, BRIX (stopiony plastik), by zwiększyć wagę sprzedawanej marihuany.

W konfiskowanej marihuanie policja znajduje coraz więcej takiego typu dodatków. Powód ? Popularna gandzia jest tania, kosztuje około 25zł. za gram, niska więc jest marża dealerów dlatego zwiększają oni wagę oraz objętość towaru, żeby uzyskać wyższy dochód.

Zanim „zielone” trafi do Polski z pola gdzie jest uprawiane przechodzi pomiędzy ~5 punktami. Każdy punkt chce zarobić jak najwięcej więc dodaje coś ‚od siebie’ , aby waga była jak największa. Dlatego stopień czystości marihuany waha się od 10%-90%.

Teraz trochę o szkodliwości tych dodatków.

Długotrwałe wdychanie piasku powoduje pylicę, choroba ta wywołuje zmiany w tkance łącznej płuc, na wskutek czego rozwija się przewlekłe zapalenie oskrzeli. Dotknięte nią osoby poza tym narzekają też na nudności, przyspieszone bicie serca i obrzęk węzłów chłonnych. W trakcie spalania plastiku, ołowiu, lakieru do włosów i talku powstają znaczne ilości substancji rakotwórczych, które podczas zaciągania się trafiają prosto do płuc.

Nasz rząd o tym wszystkim wie, ludzie i tak i tak będą kupowali i palili marihuanę, lecz czy nie mądrzejsze byłoby zalegalizowanie uprawy tej rośliny ? Ludzie palili by swój towar, bez żadnych dodatków.

Czy może chodzi o to, że na naszych chorobach wyciągną więcej kasy przez przemysły farmaceutyczny niż na akcyzie.

Mam nadzieję, że czytelnik czytający owy artykuł zrozumie co tak naprawdę nam szkodzi, gdy się mówi w mediach, że marihuana jest szkodliwa i ZŁA.

źródło: http://www.wgrane.pl/e57c377c64b2893a1a81673114bf6f0f

Komentarze
 1. Matuas Seeker pisze:

  SPROSZKOWANY OŁÓW- boże człowieku co ty wdychasz że piszesz takie głupoty raz w niemczech się zdażyło i już nagle rozgłos na cały świat

  • deeuss pisze:

   To, że innych przypadków nie podano w mediach to oznacza, że nikt już nie miesza grassu z ołowiem? teraz już może się to nie zdarza ale pamiętam co było 2 lata temu.. człowieku.

 2. Matuas Seeker pisze:

  No co było 2 lata temu ? bo to był jedyny odosobniony przypadek w roku 2008. Jeżeli ołów był celowo dodany jest on zauważalny http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc0707784 figura1 lub kawałkiem produktu potrzeć papier (zostawi ślady jakby po ołówku.) w dodatku jest on cięższy od trawy dlatego jak w przypadku piasku należy szukać na dnie opakowania. „To, że innych przypadków nie podano w mediach to oznacza” ty zastanawiasz się co piszesz? w czasach kiedy jest tak duża propaganda na marihuane taka informacja niebyła by rozpowszechniona? „akieru do włosów” jeżeli nie jesteś wstanie wyczuć po zapachu ani smaku różnicy z lakierem to masz takie pojęcie o MJ jak ja o ufoludkach „Zanim „zielone” trafi do Polski z” uwierz że 90% towaru skąd bierzesz nie pochodzi dalej niż km od domu. Trawy nie opłaca się transportować. Latwiej w polsce wychodować. Dzieki nagłośnieniu tej sprawy dilerzy raczej będą unikać taki dodatków dlaczego? bo im też chodzi o zyski a jak 80% klientów trafi do szpitali to na pewno do nich wróci
  Poczytaj jak sprawdzić zawartość substancji które podałeś http://wolnekonopie.org/2012/08/22/skazona-marihuane-zawdzieczamy-prohibicji-zobacz-co-piszczy-w-trawie-cz-1/
  P.S poczytaj czym jest brix „BRIX (stopiony plastik)” bo głupoty piszesz

 3. deeuss pisze:

  No co.. pozostało mi skulić łeb i przyznać racje. 2 lata temu i ostatnimi czasy dostawałem susz w woreczkach , który zostawiał szary proszek. coś takiego jak dolne wypełnienie w petardach. Gdy usłyszałem o ołowiu byłem przekonany, że to on. Podczas palenia z lufy leciały iskry jak z ‚zimnych ogni’ a na języku pozostawał dziwny gorzki smak – przez który myślałem, że to lakier do włosów, bo do dziś pamiętam ten smak, gdy kiedyś mama sobie włosy nim pryskała. Teraz wiem, że był to BRIX; gorzki smak, iskry i czarny, rzadki olej na lufie. co do Brix’u to nawet nie sprawdzałem w wiki co to jest. Uwierzyłem autorowi artykuł na słowi, bo jak widzisz artykuł nie jest moim tworem, podałem niżej źródło.
  Pozdro.

  PS: Zostawie artykuł wraz z komentarzami dla innych

 4. Matuas Seeker pisze:

  Spoko wiesz sam jak usłyszałem o ołowiu to myślałem że na zawał zejdę. Teraz oglądam i wącham towar dokładnie zanim skosztuje. Są pewne sposoby na necie do oczyszczania ale nigdy ich nie próbowałem http://trawka.org/topic/27055-zanieczyszczona-marihuana-oczyszczenie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s