Zaraz po głośnej śmierci lidera Samoobrony Andrzeja Leppera w mediach zawrzało, od razu w chwili wejścia policji, ludzi wyręczono od myślenia i podano, że było to samobójstwo bez oznak udziału osób trzecich.

Jednak czy to możliwe, że człowiek, który bez większego kłopotu radził sobie z problemami w sądzie(seksafera, afera gruntowa) nagle się złamał i targnął na swoje życie? Czy zostawił by chorego syna ? Czy papiery z długami, które znaleziono na jego biurku popchnęły go do tego ?

Czytając wiele artykułów i wywiadów natknąłem się na 3 ciekawe fakty:

 1. Rusztowanie rozłożone wzdłuż pionu, na którym znajdowało się okno do biura Andrzeja Leppera. Nikt nie wie kto je postawił i żadne prace nie były na nim wykonywane.

 2. Fragment wywiadu z Andrzejem Lepperem na temat lądowania tajnych służb CIA w małej wiosce KLEWKI, o którym chyba wiedział trochę za dużo i przyznał, że boi się o tym mówić. Lecz gdy zaczął od razu go ignorowano i ośmieszano – tak się postępuje w stosunku do kogoś kto ma racje i nie można znaleźć kontrargumentów, wtedy z pomocą przychodzi ironia i sarkazm aby z człowieka zrobić pajaca.

Fragment wywiadu z Andrzejem Lepperem (8.09.2010) w gazecie Fakt.

( http://www.fakt.pl/Tylko-u-nas-Lepper-boi-sie-mowic-o-talibach,artykuly,81786,1.html )

Ja tych informacji nie miałem od chłopca z ulicy ani nawet od Bogdana Gasińskiego, z którego potem zrobiono w mediach chorego psychicznie. To było wiarygodne źródło. Ale nie chce o tym teraz mówić. Z ludźmi związanymi z tą sprawą nie miałem ostatnio żadnego kontaktu – mówi Andrzej Lepper w rozmowie z FAKT.PL.

Szef Samoobrony unika odpowiedzi na pytania dotyczące wydarzeń w Klewkach, małej wsi położonej 8 kilometrów od Olsztyna i 48 km od lotniska w Szymanach, gdzie miały lądować samoloty CIA. Mówi niewiele: Tam w Klewkach nie ma lotniska. Także tam nie lądowały żadne samoloty. Tam ich (talibów) dowożono. Helikopter lądował i przywoził ich z lotniska w Szymanach. Lądował na placu. Na betonowych płytach – mówi Lepper i dodaje, że w Klewkach lądowali „różni talibowie”. I ci, którzy współpracowali z amerykańskimi żołnierzami i ci którzy byli więźniami. Po tych słowach Lepper milknie. Odmawia własnej oceny wystąpienia z 2001 roku i komentarzy na temat tajnych więzień.

Nie chcę o tym mówić. Rudolf Skowroński zaginął. Teraz go szukają, ale tak żeby nie znaleźć... – urywa Lepper i kluczy, gdy pytamy go jego wiedzę na temat tajnych operacji CIA w Polsce. Skowroński był jednym z najbogatszych Polaków. Zaginął lub sam ukrywa się od 2005 roku. Jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym w sprawie nieprawidłowości w Ministerstwie Finansów. Tajemnicą poliszynela były jego związki z wywiadem PRL i specsłużbami o czym pisała m.in. „Rzeczpospolita” i „Życie Warszawy”.

– Boi się pan o tym mówić? – pytamy.

Trochę tak. To są takie sprawy, że lepiej o nich nie mówić – kończy Lepper.

 3. Rozmowa z Tomaszem Sakiewiczem kilka miesięcy przed jego śmiercią, podczas której wyznał że boi się o swoje życie, ponieważ zna nazwisko człowieka, który jest odpowiedzialny za przeciek w aferze gruntowej i chce to ujawnić.

Oświadczenie Tomasza Sakiewicza : http://vod.gazetapolska.pl/348-oswiadczenie-tomasza-sakiewicza

Na miejscu policji hipotezę samobójstwa odstawiłbym do rezerwy.

A potem dowiedziałem się, ze miał ciężko chorego syna. Tu już całkiem przestałem wierzyć w samobójstwo. Mężczyźni mający chore dzieci tego nie robią.

Pytanie: o czym niebezpiecznym dla „Bandy Czworga” wiedział Andrzej Lepper – i co pragnął wysondować p.Tymochowicz?

Janusz Korwin-Mikke         Czytaj całość

Andrzej Lepper przeszedł do legendy. Pozbawić się życia, to znaczy odrzucić , nie zgodzić się na to jakie jest moje życie. W przypadku Leppera odrzucić życie jako mu spreparowano. Ta śmierć to wyzwanie rzucone całej klasie politycznej i medialnej w kraju. I ta śmierć wchodzi w dziwny i niezrozumiały związek ze śmiercią smoleńską.

Janusz Palikot        Czytaj

Warto też wspomnieć, że miesiąc temu powiesił się były doradca Andrzeja Leppera i działacz Samoobrony Wiesław Podgórski.

Natomiast w maju zmarł zaufany prawnik Andrzeja Leppera, u którego ten miał zdeponować dokumenty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s